Gala It Szkoły 2018

Gala It Szkoły 2018

11 października 2018 1 By Kacper Sobiecki

Wielki sukces informatyków z ZSTiO im. Stefana Banacha w Jarosławiu

W dniu 5.10.2018 r. w Warszawie odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Grand Test” na serwisie „IT Szkoła”. Nagrody były przyznawane na podstawie ilości zdobytych punktów. Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie najlepszych szkół informatycznych w Polsce zajmując 6 miejsce w rankingu ogólnopolskim. W programie IT Szkoła z naszej szkoły zarejestrowanych jest 170 uczniów. Nasza szkoła bierze udział w programie od początku powstania. Inicjatorem wszelkich działań jest nauczyciel przedmiotów zawodowych i instruktor Cisco CCNA Piotr Drabik. W imieniu naszej szkoły udali  się tam uczniowie z klas: 2Ti Kacper Sobiecki, 3Tn Karol Dudek wraz z opiekunem Piotrem Drabikiem.

Tuż po uroczystym otwarciu Gali przez prof. ndzw. dr hab. Ewę Niewiadomską-Szynkiewicz, oraz Zastępcę Dyrektora NASK odbyło się wystąpienie przedstawiciela Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Następnie głos zabrał polski przedstawiciel Facebooka.

Kolejnym punktem programy były różnego rodzaju konferencji na tematy:

–  Projekty realizowane w Pionie Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – prowadzonego przez dyrektora Marcina Bochenka (NASK)

– Ogólnopolska Sieć Edukacyjna OSE – dyrektor Bohdan Pawłowicz (NASK)

– O cyberbezpieczeństwie i nowoczesnych technologiach w perspektywie europejskiej – Magdalena Górnisiewicz (NASK)

Po tych pasjonujących wykładach około godziny 12:30 rozpoczęto wręczanie nagród.  Jarosławki „Mechanik” zdobył 6 miejsce w ogólnopolskim rankingu IT Szkoła za co otrzymał statuetkę lidera.  Dla uczestników przewidziane były również tematyczne upominki.

Przed zakończeniem przeprowadzony był warsztat Petrosa Psyllosa pod tematem: „Czy sztuczna inteligencja jest lepsza niż naturalna głupota?” Głównym zagadnieniem było zastosowanie sztuczniej inteligencji w różnych aspektach naszego życia np. w medycynie.

O godzinie 13:30 w cudownych nastrojach uczestnicy udali się na lunch.

Wydarzenie miało bardzo pozytywny wydźwięk, tematy oraz sposób prowadzenia wykładów potrafiły zainteresować nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Mamy nadzieję, że za rok uzyskamy podobne a nawet lepsze wyniki.

red Kacper Sobiecki i Mateusz Wolański