Współpraca z CISCO

29 listopada 2018 0 By Damian Sokół

Już od 2012 roku nasza szkoła współpracuje  z firmą CISCO, dzięki czemu nasi uczniowie mają możliwość nauki przyszłego zawodu dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu “Cisco Packet Tracer“, z którego możemy korzystać zupełnie za darmo!

Cisco Packet Tracer jest to program w którym można doskonalić swoje umiejętności administratorskie. Jego działanie polega na symulacji tworzenia, adresowania i administrowania sieci, a także umożliwia łatwe wyszukanie oraz rozwiązanie błędów.

(zdjęcie z tracera)

Każdy uczeń dostaje własne konto w serwisie www.netacad.com na którym mamy dostęp do wielu kursów oraz ćwiczeń dzięki którym możemy w łatwy sposób przyswajać potrzebną nam wiedzę oraz od razu przetestować ją w sprawdzianach, ćwiczeniach, quizzach. Warto dodać, że prywatne wykupienie dostępu do tych materiałów kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, więc jest to dla nas jedyna szansa aby korzystać z tak profesjonalnych pomocy naukowych za darmo.

Pan Piotr Drabik, który jest instruktorem Lokalnej Akademii Cisco czuwa, by nasza edukacja przebiegała jak najlepiej i stara się  przygotować nas do przyszłych egzaminów zawodowych, które nie są łatwe.

Dzięki naszej współpracy z CISCO otrzymaliśmy do celów naukowych:           switche, routery, telefony oraz niezbędne okablowanie.

red Mateusz Wolański i Damian Sokół