Python i szrodowiska do programowania w nim

Python i szrodowiska do programowania w nim

11 czerwca 2019 0 By Rudiuk Ivan

Praktycznie każdy język z popularnych języków programowania ma jedno lub więcej popularnych IDE. I w Pyhon ich jest sporo. Na forumach zawsze kłucą się co do IDE dla Pythona ponieważ specyficzny ,dynamiczny i wszechstronny język.

Notepad++

Jest najczęszczej używanym środowiskiem do programowania w wielu językach programowania.

Ma on wsparcie dla bardzo dużego zbioru języków i działa na starszym sprzęcie o niższych parametrach. Bardzo dobry wybór dla osób które nie chcą pracować w złożonym i zasobożernym IDE, lub jako substytut Notatnika.

Sublime Text

To szrodowisko ma o wiele lepszy wygląd, powieważ można w nim zmieniać tło co pomaga przy długim siedzeniu za komputerem, zeby nie wypalić oczy.

Oraz można podłanczać rożne dodatkowe skrypty z github co ulatwiają napisanie programów.

Atom

Ma takie same zalety, wygląda lepej, nie wspiera Stack Overflow.

Microsoft Visual Studio

Zaawansowane edytowanie, IntelliSense i zrozumienie kodu.

Program Visual Studio zapewnia najwyższej klasy Edytor języka Python obejmujący kolorowanie składni, automatyczne uzupełnianie kodu i bibliotek, formatowanie pomocy dotyczącej sygnatur, refaktoryzacji, zaznaczanie błędów

Podsumowując

Każdy ma rózne smaki i rózne podejścia do programowania i może wybrać dowolny z tych albo jaki kolwiek inny IDE, lecz tutaj są przedstawione szrodowiska które ja uważam za najbardzie wygodne do kodowania w języku Python.